Diploma Tercümesi

Diploma tercümesi, bir kişinin ortaöğretim, lise, yüksekokul, üniversite veya herhangi bir eğitim kurumundan aldığı başarılarını belgeleyen diplomanın bir dilden farklı bir dile tercüme yapılmasıdır. Diploma tercümesi İnfoyed yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Tercümenin doğru, eksiksiz ve resmi standartlara uygun yapılması gerekir.

Yeminli Tercüman diploma tercümesi doğruluğunu, aslına uygun yapıldığını imzası ile onaylar. Yeminli tercümanlar noterde yemin zaptı olan kişilerdir. Yeminli diploma tercümesi fiyatları ve teslim süresi çeviri dilleri ve diploma karakter sayısına göre değişir. Diploma İngilizce tercümesi fiyatı en uygun olanıdır.

Diploma tercümesi nedir?

Diploma tercümesi, bir kişinin eğitim kurumundan (yüksekokul, üniversite, lise,…) aldığı diplomanın bir dilden farklı bir dile çeviri yapılmasıdır.

Yurtdışında diploma tercümesi kullanılacak ise noter ve Apostil yapılmalıdır. İngilizce, Ukraynaca, Almanca, Fransızca, Rusça gibi farklı dillere çevrilebilir. Tercüme edilen diploma, orijinal belgenin formatına uygun yapılmalıdır. İngilizce, Ukraynaca, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça dilleri diploma tercümesi aynı günde teslim, diğer diller ise ertesi gün teslimi yapılır. Diploma tercümesi yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Gerekirse noter tarafından diploma tercümesi onaylatılabilir. Apostil, diploma tercümesinin uluslararası geçerliliğini onaylayan (Kaymakamlık / Valiliklerce) bir damgadır. Lahey ülkelerinde kullanılır. Diploma tercümesi yapılabilmesi için orijinal diploma veya fotokopisi yeterlidir. Diploma tercümesi orijinalin aynı formatında olması gerekir. Diploma tercümesi acil istenirse ek ücret karşılığında acil tercüme hizmeti verilir. Diploma belgesinin kullanılacağı ülkenin resmi dili veya kişinin talep ettiği dil olmalıdır.

Diploma tercümesi nasıl yapılır?

*Kişi diplomasını infoyed@gmail.com adresine gönderir.

*Infoyed çalışanları diploma tercüme fiyatını ve teslim süresini müşterimin e-mail adresine gönderir.

*Müşterimiz teklifimizi onaylar. Infoyed yeminli tercümanları diploma tercümesini yapar.

*Yeminli diploma tercümesi müşterimizin e- mail adresine gönderilir. Veya ıslak imzalı ve kaşeli adresine kargo ile gönderilir.

Yeminli diploma tercümesi nasıl yapılır?

Infoyed Yeminli tercümanları tarafından yapılan diploma tercümelerine yeminli diploma tercümesi denir. Yeminli diploma tercümesi fiyatı normal tercümanların yaptığı ücretlere göre daha yüksektir.

Noter onaylı diploma tercümesi nasıl yapılır?

Infoyed noter yeminli tercümanları tarafından yapılan yeminli diploma tercümesi, orijinal diploma ile notere gidilir. Noter tüm belgeleri inler. Doğruluğunu imzası ve mührü ile onaylar. Bu belgeye noter onaylı diploma tercümesi denir.

Noter onaylı diploma tercümesi fiyatı: Yeminli diploma tercümesi fiyatı + Noter onay ücreti toplamıdır. Yeminli diploma tercümesi fiyatı İnfoyed Yeminli Tercüme Bürosuna ödenir. Noter onay ücreti Notere ödenir.

Diploma tercümesi Apostili nasıl yapılır?

Noter onaylı diploma tercümesi le Kaymakamlık / Valiliğe Apostil onayı için gidilir. Belgeler incelenir. Yetkililerce Apostil şerhi yapılır.

Apostil niçin yapılır?

Noter onaylı diploma tercümesi Lahey ülkelerinde kullanılacak ise Apostil yapılmalıdır.

Diploma tercümesi nerede kullanılır?

*yurtdışı üniversite eğitim,

*yurtdışı iş başvuruları,

*dünya ülkelerine göçmenlik başvuruları

Diploma tercümesi hangi dillerde yapılır?

İngilizce, Almanca, Japonca, Fransızca, Norveççe, Arapça, Farsça, İsveççe, Hollandaca, Rusça, İspanyolca, Ukraynaca, Macarca, İbranice, Hollandaca, Danca, Portekizce, Sırpça, İtalyanca, Makedonca, Çince, Romence, Bulgarca, Yunanca, Hırvatça, Felemenkçe, Fince..

Infoyed Yeminli Tercüme Bürosu tüm dünya dillerinde diploma tercüme hizmeti verir.

Diploma tercümesi yapılırken, tercümenin doğruluğu, aslına uygun olduğu çok önemlidir,